PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Понедельник 14.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Krásná Lípa - Kyjovské údolí - Brtníky [ Туристическая трасса ]

Krásná Lípa - Kyjovské údolí - Brtníky (16 km)

Z Krásné Lípy se vydáme po červené turistické značce do Krásného Buku, od rozcestníku pokračujeme po zelené tzv. Dlouhým dolem, rozlehlým údolím s půvabnými ukázkami lidové architektury, až dojdeme do Kyjova.
Do Kyjovského údolí, tedy do romantického kaňonu řeky Křinice, vstoupíme po žluté turistické značce okolo hřbitova, přes Kinského vyhlídku až k nezřetelným pozůstatkům Kyjovského hrádku.
Proti proudu řeky Křinice dorazíme až k Turistickému mostu, odkud pokračujeme údolím Vlčího potoka po zelené stezce, která nás dovede k Brtnickému hrádku, tvrze, jež zanikla pravděpodobně do konce 14. století.
Po chvíli dojdeme k Velkému Pruskému táboru - jde o rozlehlý pískovcový převis, který sloužil jako úkryt obyvatelům okolních obcí ve válečných dobách. Od pruského tábora pokračujeme přes Soví vyhlídku k Šternberku - lesní samotě, na které stával lovecký zámeček.
Od Šternberku jdeme po lesní cestě až do cíle naší cesty do obce Brtníky, odkud se zpět můžeme dostat vlakem.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.CeskeSvycarsko.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 2, 01.10.2004 v 11:35 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA