PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Воскресенье 27.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov [ Объединение или общество ]

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov

Samotná činnost mysliveckého sdružení se řídí vlastními stanovami, usneseními členských a výborových schůzí a platnými zákony vztahujícími se k činnosti mysliveckých sdružení a výkonu práva myslivosti.

Historie mysliveckého sdružení
Myslivostí se zabývali občané obce Hájov již po osvobození obce za II. světové války počátkem roku 1947. Tehdy se o zachování myslivosti a její další rozvoj zasloužili zejména pánové Inocenc Bohumínský a František Berger, kteří zakoupili zvěř za své peníze a tuto vypustili do přírody. Tehdy se jednalo o tzv. Honební společenstvo.

Později se činnost myslivců rozvíjela podle tehdejších předpisů až do podoby mysliveckých sdružení, které byly v roce 1962 zřízeny zákonem o myslivosti číslo 23/62 Sb. a který platil s různými obměnami až do roku 2001. Rovněž myslivecké sdružení bylo zachováno do dnešní podoby.

Do roku 1991 působilo na území obcí Hájov, Klokočov, Véska a Benátky Myslivecké sdružení Příbor II., které mělo nejvíce 31 členů z Příbora a Hájova. Dne 4.5.1991 bylo v rámci transformace na základě novely zákona o myslivosti založeno myslivecké sdružení s novým názvem Myslivecké sdružení Příbor-Hájov, které pod tímto názvem působí doposud.

Ke dni 1.3.2006 má myslivecké sdružení celkem 15 členů, z nichž je 7 občanů z Hájova a 8 občanů z Příbora. Věkový průměr členů je 47,33 let.

Zaměření činnosti

Hlavní náplní práce členů mysliveckého sdružení je péče o zvěř, zlepšování životního prostředí zvěře a ochrana přírody. Dále členové mysliveckého sdružení působí v oblastech růstu vlastní odborné úrovně, propagace myslivosti a osvětové činnosti na veřejnosti, kynologie, zákona o zbraních a střelivu a v neposlední řadě také kulturní činnosti, dodržování mysliveckých zvyků a tradic a nově se snaží obnovit činnosti v oblasti práce s mládeží. Práce s mládeží se pomalu daří obnovovat ve spolupráci s Osadním výborem Hájov, Ligou žen a hasiči z Hájova. Veškerá činnost mysliveckého sdružení je zajišťována jeho členy dobrovolně formou brigád. Každoročně odpracují členové mysliveckého sdružení 600 - 700 brigádnických hodin.

Výkon práva myslivosti provádí členové mysliveckého sdružení v pronajaté společenstevní honitbě Honebního společenstva Příbor-Hájov, jehož předsedou je pan Pavel BAYER o celkové výměře 717 ha.

Za svou činnost a dosažené výsledky bylo naše myslivecké sdružení oceněno a bylo mu Českomoravskou Mysliveckou Jednotou dne 9.6.2005 jako prvnímu a zatím jedinému mysliveckému sdružení v okrese Nový Jičín uděleno vyznamenání "Za zásluhy o myslivost" III. stupně.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Myslivecké sdružení Příbor - Hájov
JUDr. František BERGER, předseda mysli. sdruženÍ
Příbor - Hájov
742 58 Příbor
Czechia (CZ)

UMÍSTĚNÍ


AKTUALIZACE: Petra Kolářová (Kancelář vedení města) org. 139, 03.09.2013 v 09:02 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA