PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 17.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Jana Apltauerová, Lipoltický med [ Regionální výrobce nebo produkt ]

Jana Apltauerová, Lipoltický med

Včelaření se Jana Apltauerová věnuje od dětství. Její dědeček byl vášnivým včelařem. Do péče o včely se Jana zapojovala od útlého věku, především byla vždy při vytáčení medu. Ráda vzpomíná na chvíle strávené s babičkou a starým medometem na kliku, kdy vytáčení medu bylo docela velkou dřinou. Pomáhala dědečkovi i s prodejem medu na trzích v Pardubicích. Když dědeček v roce 1999 zemřel, museli včely prodat. V tu chvíli se o ně neměl kdo starat. Bylo to těžké a smutné.

To ještě Jana Apltauerová netušila, že v osobě svého manžela najde dědečkova zdatného nástupce. V roce 2003 začali spolu včelařit na zahradě manželových rodičů v Kruhu u Jilemnice, protože v té době žili v Praze. Víkendové včelaření nebylo vždy jednoduché, a tak když se v roce 2008 přestěhovali do Lipoltic, přesunuli svá včelstva do jejich okolí.

Práce se včelami je naplňující. Jejich pracovitost Janu nepřestává fascinovat. Kolik květů musí včely navštívit, než přinesou kilogram medu. Nic se nevyrovná jeho vůni, když ho Jana vytáčí a nedočkavě se těší na jeho chuť, která se rok od roku mění. Jejich včelky produkují výborný květový med a dle počasí a snůškových poměrů i ten medovicový (spíš známý pod označením lesní).

V roce 2013 získala Jana Apltauerová pro svůj Lipoltický med certifikát ŽELEZNÉ HORY regionální produkt.

Za dobu rodinného včelaření (oslaví už 20 let od pořízení prvních včelstev) získala hodně spokojených zákazníků, kteří si med nakupují přímo ze dvora, na místních trzích a od letošního roku také v heřmanoměstecké prodejně U Rusalky.

Kontakt 

Jana Apltauerová
Lipoltice 6, 533 64 Lipoltice 6
tel.: +420 737 881 556
jana.apltauerova@email.cz

6-12EmailTelefonProdej ze dvora


Jana Apltauerová, Lipoltický med

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Další objekty v okruhu do

AKTUALIZACE: Lea Turynová (MAS ŽR) org. 127, 19.10.2022 v 18:36 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA