PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Pondělí 21.05.2018
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Nádherný víkend na XXV. Prostějovských hanáckých slavnostech

XXV. Prostějovské hanácké slavnosti konané u příležitosti tradičních prostějovských hodů ve dnech 14. - 16. září 2007

XXV. Prostějovské hanácké slavnosti, konané u příležitosti tradičních prostějovských hodů ve dnech 14. - 16. září 2007, a nad kterými převzal záštitu hejtman Olomouckého kraje Ivan Kosatík a starosta města Prostějova Jan Tesař, se mimořádně vydařily.

Bohatý program, spolu s řemeslnickým jarmarkem, přilákal během tří dnů na náměstí T.G.Masaryka a do Smetanových sadů tisíce návštěvníků.
I. Hanácké nokturno, v pátek 14., potěšilo příznivce pražské hudební skupiny NEŘEŽ z Prahy.
II. Hanácké nokturno, v sobotu 15., s večerním gala představením ČERTOVINKY Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ z Brna naplnilo beze zbytku očekávání naplněného hlediště. Nádhera, brněnští přátelé.
Prostějovské náměstí se v neděli 16., od časných ranních hodin, plnilo řemeslníky z celé republiky. Krásné stylové stánky, prodejci v krojích, vůně opečených klobás, burčák a zahajovací koncert krojované dechové hudby Vřesovanky z Vřesovic předznamenával, že návštěvníci se mají na co těšit.
V dopoledním programu Jaro Hané, který provázela slovem Marie Pachtová z Vyškova, účinkovaly dětské hanácké soubory: Malá Olešnica z Doloplaz, děti ze ZUŠ V. Ambrose z Prostějova, Kláseček a Klásek z Kralic na Hané, Hanácké Prosének z Prosenice, Klebetníček z Vyškova, Sasanka ze Dzbele, dětský hanácký soubor Mánes a Valentýnek z Prostějova a Maleníček z Lipníku nad Bečvou.
Před polednem zahrála vynikající hudební skupina Shannon - Irish Music z Prahy a slovácká krojovaná dechová hudba Vlčnovjanka koncertovala s nadšením a elánem, který ke Slovácku náleží.

2007
2007
2007

Srdečné a neformální bylo přijetí hostů a zástupců souborů představiteli Olomouckého kraje a města Prostějova. Ředitelka Kulturního klubu Duha Alice Gregušová předala náměstkyni hejtmana Olomouckého kraje Dr. Chalánkové, starostovi města Prostějova Ing Tesařovi, místostarostům p. Pišťákovi, Ing. Drmolovi a Mgr. Mačákovi, předsedovi FOS ČR Zdeňkovi Pernicovi perníková srdce (s láskou upekla a nazdobila paní Melšová z Budislavi) jako výraz poděkování za podporu folklorního dění ve městě. K setkání zahrála lidová muzika souboru Klas z Kralic na Hané a nechyběl ani tanec.

2007

Zahájení odpoledního programu dospělých národopisných souborů bylo velkolepé.
Poprvé v historii slavností přijel místostarosta města s ředitelkou pořádající organizace na náměstí v historickém kočáru, za nimi na zrekonstruovaném žebřiňáku lidová muzika Klasu.
Následovalo pokřtění publikace Ludmily Mátlové - Uhrové Lidové tance a taneční hry z Hané, díl III. - Prostějovsko a Vyškovsko.

2007

Komponovaný pořad dospělých národopisných souborů Či só hode .... uvedl na scéně Mánes z Prostějova, Trnku z Vyškova, Hanou z Přerova, Klas z Kralic na Hané, Seniory ze Šumperka a jako host programu vystoupil folklorní soubora Folkmarčanka z Velkého Folkmara z Východního Slovenska. V programu zazpíval Tadeáš Hoza z Hulína, bronzový zpěváček z celostátní soutěže dětských zpěváků a držitel Ceny starosty lázeňského města Velké Losiny. Jednotlivá vystoupení uváděla paní Pachtová z Vyškova.

2007

Ke slavnostem již několikátý rok patří program ve Smetanových sadech. Tři promenádní koncerty v podání dechové hudby Krumsíňanky, dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose z Prostějova a Dechového orchestru mladých ZUŠ Němčice nad Hanou, projížďky historickým kočárem, výstava šlechtických historických kočárů a jejich vybavení - to již patří ke koloritu slavností v městském parku. A letos novinka - poprvé byl v sadech vystaven historický žebřiňák s ukázkou přepřažení koní.

2007

Závěr XXV. Prostějovských hanáckých slavností náležel opět hostům. Orchester zlaté husle a sólisté souboru písní a tanců Lúčnica z Bratislavy strhli svým bravurním vystoupením zaplněné hlediště. Krásná tečka za slunnou nedělí!

..... Tisíce spokojených návštěvníků, zapadající slunce za věží prostějovské radnice, slova poděkování na rozloučenou s novými přáteli. A také příslib, že se při XXVI. Prostějovských hanáckých slavnostech zase sejdeme.

Děkujeme všem, kteří k letošnímu čtvrtstoletí Prostějovských hanáckých slavností přispěli:
Olomouckému kraji, Městu Prostějov, Folklornímu sdružení ČR Praha, Hanáckému folklornímu sdružení, všem účinkujícím, lidovým řemeslníkům a týmu technického zajištění.

Za pořadatele festivalu s osobním přáním "za rok nashledanou" Alice Gregušová, ředitelka festivalu a ředitelka Duhy - Kulturního klubu u hradeb v Prostějově.

Fotoalbum z Hanáckých slavností 2007:

V Prostějově dne 27. září 2007, Alice Gregušová, alice.gregusova@klubduha.cz

Alice Gregušová

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 28.09.2007 v 21:37 hodin
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA