PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 21.03.2019
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

CHCEME V BĚLOTÍNĚ ŽÍT I PRACOVAT II

Projekt navazuje na dokončený projekt stejného jména a zaměření a je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Název projektu: CHCEME V BĚLOTÍNĚ ŽÍT I PRACOVAT II
Číslo projektu: CZ.1.04/3.3.05/96.00075
Realizátor projektu: Obec Bělotín
Kontaktní údaje: Obec Bělotín, Bělotín 151, tel.: 581612100, e-mail: belotin@belotin.cz

Cíle projektu:

Hlavním cílem projektu je pomoci k integraci sociálně vyloučených osob na trh práce, a to prostřednictvím dílčích cílů:

  1. a) Motivační program - vštípit osobám zapojeným do projektu hodnoty, které jim zajistí lepší uplatnění ve společnosti; důležitost vzdělávání dětí zapojených osob, důraz na materiální zajištění rodiny.
  2. b) Finanční poradenství - finanční vzdělávání a pomoc při řešení individuálních finančních problémů spojených s neuváženým nakládáním s penězi
  3. c) Pracovní program - vytvoření pracovních míst pro osoby z cílové skupiny, které získají základní pracovní návyky a dovednosti, jež jim pomohou v lepším uplatnění na trhu práce.

Cílová skupina

Cílovou skupinou projektu jsou nezaměstnaní občané obce Bělotín a města Hranice romské národnosti (etnické menšiny a osoby z jiného sociokulturního prostředí), kteří jsou dále postižení ještě dalším znevýhodněním - nízká úroveň kvalifikace, nedostatek praxe, dlouhodobá nezaměstnanost, věk nad 50 let.

Popis projektu

Projekt se skládá ze čtyř aktivit:

  1. 1. Finanční poradenství - bude se jednat o poradenství z oblasti rodinného rozpočtu, příjmy, výdaje, spoření, závazky, úvěry, úroky, pojištění, daňový systém, exekuce, a to vše přizpůsobené k úrovni a individuálním potřebám účastníků.
  2. 2. Motivační program - úzce navazuje na finanční poradenství a dále klade důraz na základní společenské hodnoty, konkrétně na vzdělanost a nutnosti vzdělávání zejména z pohledu na děti účastníků, dále se bude zabývat majetkovým zajištěním účastníků, a to zejména v dlouhodobém horizontu.
  3. 3. Rekvalifikační kurzy - pro jednotlivé účastníky budou navrženy konkrétní kurzy, které budou mít úzkou návaznost na pracovní náplň jak v rámci projektu, tak s ohledem na další uplatnění na trhu práce. Bude se jednat o: základy údržby a ošetřování veřejné zeleně, kurzy křovinořezů, kurzy motorové pily.
  4. 4. Pracovní program - v rámci projektu je vytvořeno 13 pracovních míst pro osoby z cílové skupiny. Tyto osoby se samozřejmě zapojí do ostatních, již zmíněných aktivit projektu. Pracovní místa jsou zřízena na 20 měsíců. Cílem je zajistit dostatečné pracovní návyky a motivaci k práci.

Inovací projektu je tzv. "parťák", který je členem realizačního týmu, ale zároveň je členem cílové skupiny. Parťák bude dohlížet na práci ostatních, bude komunikovat s manažerem projektu a vyzkouší si vedení lidí.

Rozpočet projektu: 5 874 240 Kč
Zahájení projektu: 1. 4. 2013
Ukončení projektu: 30. 1. 2015
DALŠÍ INFORMACE: Obecní úřad Bělotín

 
Zveřejněno 28.08.2013 v 14:01 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA