PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 21.03.2019
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Na Hranicku se rozbíhá bezplatná digitalizace historických filmových záznamů

MAS Rozvojové partnerství Regionu Hranicko ve spolupráci s naší obcí nabízí občanům, obcím, spolkům, farním úřadům, firmám a dalším organizacím BEZPLATNOU digitalizaci vlastních historických filmových či zvukových záznamů zachycujících jakýmkoliv způsobem historii našeho kraje.

Z posbíraného a digitalizovaného materiálu vznikne veřejně přístupný a na internetu dostupný Digitální archiv audiovizuálních záznamů. Cílem digitalizace je zajištění jednoduché dostupnosti historických materiálů, uchování zachycené historie pro budoucí generace a záchrana cenných historických materiálů a záběrů, kterým hrozí postupný zánik. Pokud už digitalizované, níže popsané historické záznamy vlastníte, taktéž prosíme, abyste se na organizátory sběru obrátili. Čím více materiálu se v digitálním archivu shromáždí, tím zajímavěji půjde využít.

Hledáme jakékoliv záznamy zachycující obecní a spolkový život, slavnosti a významné události, veřejná prostranství, osobnosti, zvyky a obyčeje, stavební akce v obci apod. Cenné záběry mohou obsahovat i Vaše soukromé záznamy z rodinných oslav či svateb (hlavně exteriéry z ulic, obřad v kostele apod.) Všechny takové záznamy zdigitalizujeme zdarma, tj. oproti souhlasu s využitím záznamu v regionálním digitálním archivu dostanou zpět majitelé kromě originálního média též DVD-VIDEO s digitální kopií veškerého poskytnutého materiálu. Na digitalizaci jsme obdrželi dotaci, jejíž podmínky neumožňují bezplatnou digitalizaci čistě soukromých záznamů (např. vánoce doma, svatební veselka apod.) Jelikož ovšem digitalizace probíhá hned ve 2 regionech (Lipensko, Hranicko), předpokládáme nasbírání desítek hodin záznamů, takto velká zakázka pak umožní snížení jednotkové ceny, proto občanům nabízíme také možnost zdigitalizovat si v rámci této zakázky své vlastní soukromé a rodinné záznamy za výrazně levnější cenu!

Sběr záznamů bude probíhat pod hlavičkou obecních a městských úřadů, ihned po digitalizaci Vám budou Vaše záznamy nepoškozené vráceny. Předpokládaná délka výpůjčky je max. 3 měsíce. Při předávce bude oboustranně podepsán předávací protokol. Každé jednotlivé médium (kotouč, krabice, pás, kazeta apod.) bude označeno unikátním identifikačním kódem a kontaktem na majitele, s majitelem bude sepsán stručný obsah (je-li znám) a rozdělení do kategorie „veřejně použitelný záznam“ (digitalizace zdarma) a „soukromý záznam“ (jednotková cena za digitalizaci hodiny záznamu bude předem sdělena). MAS Hranicko garantuje profesionální a šetrné zacházení, skladování a samotný proces digitalizace, který je pro originální záznam zcela neškodný. Při vyzvednutí záznamů po digitalizaci bude opět sepsán předávací protokol, souhlas majitele se zveřejněním záznamů a budou mu vráceny zapůjčená média a předány digitalizované záznamy na DVD-VIDEO.

Digitalizace se týká záznamů na médiích: filmy 8mm, 8mm super, 16mm, videokazety VHS, SVHS, BETA, Video8 či kotoučové magnetofonové pásky a kazety. Materiály se sbírají na celém území regionu Hranicko, který tvoří 30 obcí a město Hranice. Záznamy budou sbírány v období 10.2.2014 – 11.4.2014. O termínu opětného vyzvednutí budou majitelé informováni emailem nebo SMS. Výše uvedené obrazové nebo zvukové materiály předejte na Vašem obecním úřadě, případně v kanceláři MAS Hranicko (Tř. 1. máje 2063, vedle Kunzovy vily.) Celá akce probíhá v rámci projektu „Hudební a filmová muzea našich regionů“, díky němuž vznikne ve dvou místnostech hustopečského zámku Hudební a filmové muzeum Hranicka. U partnerské MAS Moravská brána vzniknou další 2 expozice Filmové muzeum v Dolních Nětčicích a pamětní síň Bedřicha Smetany v Týně nad Bečvou.

Další informace poskytne:
Mgr. František Kopecký, manažer MAS Hranicko
tel: 773 583 020
e-mail: f.kopecky@regionhranicko.cz

DALŠÍ INFORMACE: Obecní úřad Bělotín

 
Zveřejněno 13.02.2014 v 14:06 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA