PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 02.07.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska

TAJNÁ MAPA ZLATOHORSKA

18. září 2014 byla slavnostně odtajněna Henryho tajná mapa Zlatohorska a zahájena oficiálně literární soutěž Zlaté časy Zlatohorska ve spolupráci se Studentskou Thálií.

Tato tajná mapa skrývá neuvěřitelné příběhy o krásném a kouzelném kraji. Chceš li zažít dobrodružství a legraci s kamarádem Henrym, tak hledej v této mapě a možná některý příběh, jako správný objevitel nalezneš. Henryho story se ukrývají na nejrůznějších místech Zlatohorska. Postupně se budou objevovat nové story. Můžete je psát i Vy podle pravidel literární soutěže.

Vydejte se s kamarádem Henrym na cestování časem po jeho milovaných horách. Zná je jako své kanady. Provede Vás křížem krážem a ty šplechty, co mu vyjdou z pod vousů- mu vůbec nevěřte!!! Henry někdy trochu kecá. Ale kecá moooc krásně.

Literární soutěž:

ZLATÉ ČASY ZLATOHORSKA

Když se řekne „zlaté časy“, každý z nás si vybaví nejlepší období svého života. Nebo nějakou historickou epochu, která se mu zdá nejzajímavější. Protože jsme každý jiný, mohou být i zlaté časy pro každého jiné. Na tuto „zlatou pravdu“ dávno přišel též Zlatokop Henry.

Byl to on, kdo nás upozornil, že Zlatohorské náměstí má jednu magickou část. Henry ji sám pro sebe nazval zlatým středem. Postavíš-li se na dané místo, můžeš cestovat časem. Důležité je nejen to správné místo najít, ale objevit ho ve správný okamžik. Když si stoupneš přesně do zlatého středu, uvidíš jak hodiny radnice, tak hodiny kostela. Pokud oboje hodiny ukazují stejný čas, jsi na správném místě ve správnou dobu.

Věc se zdá jednoduchá, ale není. Někdy se jedny z hodin opožďují, jindy stojí úplně, občas je taková tma nebo mlha, že nevidíš na krok. Mnohdy ti slunce prudce svítí do očí či kapky deště znemožní, abys hlavu vůbec zdvihl… Nejhorší je, že přes toto druhé nejdelší náměstí v republice jezdí hodně rychle auta a není zde ani jediný přechod pro chodce! Je dost nebezpečné náměstí vůbec přejít, natož se na správné magické místo postavit. Většinou lidé náměstím jen přebíhají. Takto však kouzlo cestování časem nefunguje.

Chceš-li cestovat časem, musíš se umět zastavit a rozhlédnout. Zhluboka se nadechnout, dokořán otevřít oči i duši. Prohlédnout si krásné lesy, co se tyčí nad městem, rozpoznat jedinečnost náměstí a uvědomit si, jaké obrovské bohatství nám naši praotci zanechali. Kdo autem profičí náměstím, možná ušetří půl minuty, ale přijde o ono kouzlo. Když jím proběhneš, tak možná kouzlo trochu ucítíš. Jeho moc je nejsilnější, když si na něj uděláš čas. ČAS ZA ČAS. To je zaklínadlo, co musíš vyslovit, a pak časem cestovat můžeš.

Henrymu se několikrát podařilo časem cestovat. Kdo jiný než zlatokop, rýžující z hromady prachu, dokáže kousek po kousku ze zlatých úlomků stavit nuget zlata? Kdo jiný má trpělivost objevovat poklady, skryté v zemi, zázračná kouzla přírody nebo poselství dávných předků? Právě o těchto pozoruhodných výletech je naše literární soutěž. Je jen na Vás, kterou éru a oblast Zlatohorska si k putování s kamarádem Henrym vyberete. Těšme se na dobrodružné výpravy do zlatých časů Zlatohorska.

Věřte, že za Váš čas, strávený psaním povídek o Zlatokopovi Henrym (cestujícím v čase po Zlatohorsku), za objevování zapomenutých příběhů, moudrostí či veselých historek, budete královsky odměněni…

Technický postup:

1) Napiš povídku o některém z míst na Zlatohorsku: Biskupská kupa, Leuchtenštejn, Rochus, Farní kostel Nanebevzetí P. Marie, Edelštejn, Kobrštejn, Táborské skály, Hornické skály, Poutní místo P. Marie Pomocné, Zřícenina kostela sv. Anny, Dolní Údolí, Horní Údolí, Památník sv. Rocha, Zlatorudné mlýny, Salisov, Starohoří, Ondřejovice, Rejvíz, Velké a Malé mechové jezírko, Mělké doly, Město Zlaté Hory, Rožmitál, Mnichův kámen, Selský rybník, Zlaté jezero, Skalní útvar pod Větrnou, Městské muzeum, Sanatorium Edel.
Kdo by chtěl k vypsaným místům menší nápovědu, může se podívat na základní informace. Ovšem kreativitě se meze nekladou, povídku můžete uchopit mnoha způsoby.

2) Pošli povídku zde: kamarad@zlatokophenry.cz

3) Odborná porota: ředitelka Studentské Thálie- Mgr. Dana Benešová-Trčková, historik regionu a autor Tajné mapy- Bc. Boleslav Doboš a autor projektu Zlatokop Henry- Patrik Hořelica ohodnotí tvoji snahu.

4) Úspěšné povídky budou zakódovány programátory do Tajné mapy.

5) Soutěžit mohou všechny věkové kategorie, studenti však mají speciální možnost účasti ve Studentské Thálii.

http://www.zlatokophenry.cz/tajna-mapa/

DALŠÍ INFORMACE: zlatokop Henry
Zveřejněno 24.10.2014 v 22:30 hodin
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA