PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Pondělí 28.05.2018
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PÁTEČNÍ GLOSY 27.01.2017

Miroslava Macka

Končící člen vedení ČNB Pavel Řežábek varuje, že očekávané uvolnění kurzu koruny nemusí být tak bezbolestné, jak banka dosud tvrdila. Riziko vidí v tom, že ČNB bude čelit dalšímu tlaku spekulantů, kteří sází na brzké posílení tuzemské měny a nakupují ji, aby na ní pak vydělali. To tlačí na její posílení a centrální banka musí naopak koruny prodávat a za ně kupovat další miliardy eur, aby tomu zabránila. Kvůli tomu rostou devizové rezervy, což je podle Řežábka další riziko.
Škoda, že byl přehlasován, když s tím „hoši, co spolu mluví“ začali, neboť o dalších velmi nevlídných následcích tohoto zločinu (zakonzervování ČR v roli montovny a kolonie, technologické zaostávání, atd.)se nezmiňuje.

Až do konce stejný mizera:
Barack Obama poslal Palestinské samosprávě, a to i přes odpor Kongresu, 221 milionů dolarů. Byl to jeho poslední krok v roli prezidenta USA a učinil tak jen pár hodin před inaugurací prezidenta Trumpa.
Prezident Trump však s republikánskou většinou v Kongresu transfer zamítl a podle oficiálního vyjádření sice část peněz již odejít mohla, ale většinu se povede zanechat v americké státní pokladně.

Madeleine Albrightová oznámila, že je ochotna přestoupit k islámu, aby tak demonstrovala svůj postoj k nebezpečí ohrožení náboženské svobody v USA. Vzhledem k tomu, že jí podle jejích vlastních slov trvalo více než dvě desetiletí, než jí došlo, že je židovka, je tato zpráva vzhledem k jejímu věku zcela benigní…

Pavel Páral na Europortálu:
Současná ministryně práce nás čas od času dokáže poněkud zaskočit intelektuálně brizantními výroky. Ten poslední, podle něhož je rozdílnost výše mezd za stejnou práci v různých zemích nehorázností, je zatím vrcholným počinem v jejím úsilí přinutit gramotnou část populace k hořkému pláči nad marností výdajů daňových poplatníků na školní vzdělání naší špičkové političky. A to Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy nepatří k nejlevnějším.

Martin Novotný na facebooku:
Pozoruhodnou vlastností amerického politického systému je, že umožňuje vítězi voleb realizovat jeho politický program. Tento přežitek jsme v Evropě a u nás zvláště již dávno překonali. Mělo by se to ostatně globálně zakázat. Taková kuriozita!

Velvyslankyně EU v jihoafrické Namibii v dlouhém rozhovoru o tom, jak Čína plundruje Afriku (na rozdíl od EU, která jí pomáhá):
Z kraje: Řídím si svoji úžasnou Toyotu a jedu si svých dva, tři tisíce kilometrů za víkend uprostřed skal, savan a pouští, strašně si uvědomuju sebe, svoji odpovědnost, své místo na planetě.
V závěru: Klimatický problém, to je šílený průšvih. Ano, třídíme odpadky, ale stále jezdíme dieselovými automobily, seč můžeme.

Češi jsou smějící se bestie:
Merkelová nebo Schulz. Tak takhle omezená nabídka nebyla u nás v obchodech ani za socialismu…

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 27.01.2017
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA