PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Neděle 22.04.2018
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ÚTERNÍ GLOSY 20.06.2017

Miroslava Macka

Kdybych byl u voleb „racionálně myslícím“ občanem, musel bych nutně volit ČSSD. Slibuje mi ústy Luboše Zaorálka vyšší penzi, jízdu ve vlacích, autobusech a MHD zdarma a sníží mi DPH na mé oblíbené mléčné výrobky, pečivo, maso a ryby. No, nevolte je v mém věku.
Nebudu. Právě proto, že jsem racionálně myslící a jednak vím, že sliby se slibují, blázni se radují, ale také vím, kolik peněz dnes a denně vytahovali, vytahují a vždy, když budou u moci, budou vytahovat socialisté z mé pravé kapsy, aby mi pak trochu z toho s halasným pokřikem vrátili do levé.

Jakási ušlechtilost, která na mne dýchá z novinových předvolebních textů a fotografií Robejškových Realistů, mne přivádí k přesvědčení, že by se ve volbách mohli přiblížit až ke třem procentům platných odevzdaných hlasů…

Ministři financí EU v pátek ukončili disciplinární řízení s Portugalskem kvůli nadměrnému rozpočtovému schodku. Lisabon totiž opětovně slíbil pokračovat v reformách na podporu hospodářského růstu…

Karolina Stonjeková:
Stejně je na tom Pánovi prstenu vidět, že ho Tolkien psal hluboko v minulém století. Celý je to takový nemoderní a totálně out!
Bitvy se skřety! Pche! To dnešní moderní a pokrokový člověk něco takového vůbec nepochopí.
Ten totiž naštěstí ví, že skřeti nebyli nebezpečí, ale prostě jen jiná kultura, která přišla svět lidí obohatit. Navíc všichni skřeti určitě nebyli stejní! A když některý z nich něco ošklivého provedl, ani v nejmenším to neznamenalo, že by bylo se skřety něco špatně v principu, protože to byl jen jeden osamělý skřet, který navíc neměl s ničím nic společného.
Kdyby celé slavné Společenstvo prstenu pochopilo, že skřeti nejsou hrozba a že se hlavně nesmí bát a nesmí omezovat svůj život, mohli si všechny ty trapný bitvy u Helmova žlebu a Minas Tirith ušetřit. Nebo nějaký stavění hradeb, že? No to už je úplnej výron zpátečnictví, protože dneska víme, že hradby ani ploty přece nejsou řešení!
Navíc, řekněme si to otevřeně - Gandalf, Aragorn a Frodo Pytlík vlastně nebyli žádní hrdinové! Byli to jen docela obyčejní netolerantní a populističtí xenoskřetofobové, rasoskřetisti a tudíž by se celá tahle pokleslá a stereotypy přecpaná zábava měla zcela svobodně a naprosto demokraticky zakázat!

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 20.06.2017
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA