PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Pondělí 18.12.2017
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ÚTERNÍ GLOSY 7.11.2017

Miroslava Macka

To odhodlání, se kterým jde Mirek Topolánek do čelného střetu s Babišem a Zemanem by mohlo též znamenat, že se našel Mrázkův archiv…

Ale vážněji:

Představa, že se Topolánek rozhodl jít do prezidentského klání náhle a emotivně po vyslechnutí babišovsko – zemanovské tiskovky z Lán, je samozřejmě pravdou jen částečnou. Pokud má mít totiž sebenepatrnější šanci na vítězství, musí za ním nutně stát nějaké silné a vlivné podnikatelské subjekty. Logicky ty, kterým vadí z různých důvodů Babiš a jeho roztahovačné impérium. O Babiše zde tedy jde v první řadě, ne o Zemana a Babiš to pochopitelně ví.

Troufnou-li si tyto síly v pozadí na přímý střet s mediálně silným čerstvým vítězem voleb, jsou zřejmě přesvědčeny o tom, že v příštích dnech či týdnech bude Babiš značně oslaben. (Zda kvůli Čapímu hnízdu, nově objeveným únikům z daňových rájů či něčím jiným, není samo o sobě podstatné.)

Pokud ovšem chtějí v čele s Topolánkem vyhrát, musel by Mirek Topolánek splnit spoustu předpokladů:

-musí se elegantně přenést přes drsné ataky Babišových medií, které mu připomenou a vyčtou vše, co kdy v životě udělal i co neudělal. S humorem, klidně, věcně.

-musí mít k dispozici některá sobě nakloněná media

-musí mít lidi, kteří mu dopomohou ovládnout sociální sítě

-musí mít k dispozici tým neprofláknutých lidí, kteří dají více na zdravý rozum než na marketingové fígle a tento zdravý rozum ovšem marketingově využijí

-musí jasně a stručně vyjádřit svoji vizi prezidentské funkce

-musí vyburcovat voliče, kteří tradičně nechodí k prezidentským volbám a přesvědčit je, aby ho volili

-musí svým vystupováním a projevy působit jako skutečný odhodlaný a zdravý, chlapácký „vůdce smečky“, který se dramaticky v tom dobrém odlišuje od ostatních kandidátů, zvláště od Zemana. (Příklad: silně zesměšnit Zemana, kdyby odmítl utkat se s ním v přímém televizním souboji, což je pravděpodobné – lidé nemají zrovna v oblibě velkohubé poseroutky a jejich výmluvy)

Pokud některou z těchto podmínek nesplní nebo některé splní jen částečně, byl by to téměř zázrak, kdyby se mu to i tak povedlo. Ale zázraky se dějí a štěstěna přeje odvážným…

Ale hlavně! Pokud se z jakéhokoliv důvodu domníváte, že Babiš JE predátor s bolševickou myslí a estébáckou minulostí, lhář, který je nebezpečný pro tento stát a pro nás pro všechny, pak zapomeňte na všechny výtky, které byste mohli proti Topolánkovi mít (jako ostatně proti každému v politice, že ano?), přestaňte být malicherní a podpořte Topola, byť třeba zpočátku se zaťatými zuby…Očekávám, že poté, co byl v neděli u Václava Moravce prezidentský kandidát Drahoš, budou následovat v průběhu dalších nedělí i ostatní prezidentští kandidáti.Škoda, že všichni ti, kteří se zasloužili o likvidaci „nezdravých“ potravin ve školních automatech a prodejnách, se mnou včera nebyli v místní Bille v době velké přestávky blízkého gymnázia. Desítky mládenců a dívek tu nakupovaly snad všechny hnusoty z těch, které se u nás prodávají. To jen, aby si nemysleli, jací jsou dobrodinci lidstva…Čtenář glos K. Š. mi napsal:

Ministerstvo kultury vynaložilo za čtyři roky na opravu památek 648 milionů Kč. Na zboření nepamátkového fungujícího prasečáku letos 430 milionů Kč.Šimon Kalousek přišel na skvělou slovní hříčku (nebo vymyslel budoucí název):

„Hovory z Topolán“…Čeština je jazyk vtipný:

Objímal Zeman na Vysočině i topoly?Češi jsou smějící se bestie:

Tak dá v březnu milost Zeman Babišovi, nebo Topolánek Dalíkovi?

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 07.11.2017
Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA