PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Úterý 16.10.2018
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PONDĚLNÍ GLOSY 13.11.2017

Miroslava Macka

Prezident Zeman opětovně prohlásil, že se žádných rozhlasových a televizních klání prezidentských kandidátů nezúčastní.

Nedivím se: jen si vzpomeňte, jak trapně s hlavou svěšenou prchal z Hradu, když nebyl v nepřímé volbě zvolen prezidentem.

Neumí totiž prohrávat. A léta přibývají a mozkové buňky kvapem ubývají, takže jistě velmi dobře ví, že bez problému přednese z hlavy naučený text, ale reagovat na silného soupeře už by mu dělalo velké potíže. A obzvláště „celkový umělecký dojem“ by byl velmi tristní.

Doufám jen, že mu to ostatní kandidáti otlučou o hlavu – kdo chce být vůdce smečky, nesmí být ješitný posera!Praha by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 54,096 miliardy korun a výdaji 65,344 miliardy. Schodek by měl být kryt z vlastních zdrojů a příspěvků od státu.

Dodávám: tak za takové zprávy by se mělo střílet. Příspěvky od státu? Kde je ten stát vzal? Z našich kapes, přece! Takže hospodaření mizerné!Bezmála dvě stě tisíc korun zaplatí olomoucký magistrát za dva fotoobrazy s portréty stávajícího a bývalého primátora. Martin Major a jeho předchůdce Martin Novotný (oba ODS) budou vystaveni spolu s dalšími osobnostmi, které od roku 1850 stály v čele hanácké metropole.

Dodávám:

Jde o dva Šetlíkovy fotoobrazy. Domnívám se, že tradice zavazuje a v olomoucké radnici by měla být galerie primátorů úplná. S tím, že každý primátor či bývalý primátor svému městu svůj portrét daruje a nezaplatí to ze svých kapes nedobrovolně daňoví poplatníci.

Umělecké hodnocení portrétů ponechám na jednom každém…Americký režisér Ridley Scott vystříhá ze svého dokončeného filmu Všechny prachy světa veškeré scény, ve kterých hrál Kevin Spacey, a natočí je znovu. Roli amerického průmyslníka Jeana Paula Gettyho v nich tentokrát místo Spaceyho ztvární kanadský herec Christopher Plummer, informovala dnes agentura AP. Spacey čelí v posledních týdnech řadě obvinění ze sexuálního obtěžování mladých mužů.

Vidím, že ti Američané jsou sto let za opicemi. U nás se Rudolf Slánský odstraňoval z fotografií už počátkem padesátých let.

Jinak je to ovšem opětovný důkaz, že blbost lidská je věčná…Učitel Petr Kaššák:

"Začleňování tělesně hendikepovaných žáků je správné a bylo tu i bez zákona. To je prosím obyčejná lidská slušnost – umožnit vozíčkáři výuku se zdravými dětmi. Na to opravdu nepotřebujete tunu papíru a tunu zákonů. Obrovský zločin je ale násilné začleňování dětí s mentálním oslabením. Děti s IQ pod 70 bodů nepatří do běžné třídy. A žádný asistent, natož zákon, na tom nic nezmění. Paní ministryně totiž, zdá se, nedokázala pochopit, že IQ mentálně hendikepovaného žáka se nesčítá s IQ asistenta. Dodnes nebyla paní ministryně schopná vysvětlit, v čem je asistent lepší než speciální pedagog v praktické škole. Ale abych odpověděl na vaši otázku, zdali inkluze přinesla to, co se očekávalo, tak ano, přinesla: Mentálně postiženým dětem v běžné třídě přinesla posměch, v lepším případě ignoraci ze strany běžných dětí bez hendikepu. Přinesla jim to, že jen velice obtížně budou ve škole zažívat úspěch. Přinesla jim asistenta, ale sebrala jim kamarády. Přinesla jim dva cizí jazyky, i přestože tyto děti mají problém s mateřským jazykem, ale sebrala jim rozšířenou výuku praktických činností, dílen, pěstitelství, zkrátka sebrala jim osnovy pro praktické školy.

V podstatě jim sebrala důstojnost a šanci připravit se na život venku. Je mi těch dětí strašně líto – to se prostě nemělo nikdy stát."

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 13.11.2017
Copyright 1998-2018 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA