PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Úterý 19.02.2019
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PÁTEČNÍ GLOSY 29.06.2018

Miroslava Macka

Ministryně spravedlnosti rozhodně nemusí mít jakékoliv právnické vzdělání, o tom není pochyb. Důležité je, aby byla schopnou manažerkou. Zda jí je či není, zjistíme ovšem až dle toho, zda se jí podaří „zmanažovat“ do ztracena Babišovy kauzy. Pokud se jí to podaří, pak manažerkou na svém babišovském místě je, o tom též není pochyb.

Dánský premiér Rasmussen chce v Bruselu hovořit o založení vyhošťovacího centra pro odmítnuté žadatele o azyl na "neatraktivním místě mimo EU".
To zas bude řev!

Studená občanská válka mezi demokraty a republikány v USA eskalovala na zcela nový stupeň iracionality, kdy zarytí antitrumpovci pořádají hony na spolupracovníky a příznivce Trumpa, obtěžují je na veřejných místech a „vytlačují“ je z restaurací a od benzinových pump.
Nejznámější případ se stal v minulou sobotu, kdy Trumpovu mluvčí Sarah Sandersovou ze svého podniku vyhodila majitelka restaurace Rudá slepice ve virginském Lexingtonu.
Kdyby to nebylo vážné, neboť míra nesnášenlivosti a agresivity neustále stoupá (a to nejen v USA), byla by k zasmání kombinace majitelky a názvu restaurace.

Čtenář glos D. S. mi napsal:
Pět lidí zastřelil ve čtvrtek útočník v redakci deníku The Capital Gazette ve městě Annapolis v americkém státě Maryland - tolik novinový titulek.
Koukám na FB, nikdo si nepřebarvil profilovku do amerických barev, nikde žádné nápisy "Je suis Capital" či něco podobného.
Ono se to stalo v USA, kde momentálně vládne ošklivý Trump a mají tam špatný postoj k vlastnictví zbraní. To bude asi ten důvod. Ale možná se pletu.

Čeština je jazyk vtipný:
Někteří zachránění migranti si stěžovali, že se šli jenom vykoupat, ale Lékaři bez hranic je nelítostně nacpali do lodi a odvezli do Itálie.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 29.06.2018
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA