PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 21.03.2019
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ÚTERNÍ GLOSY 17.07.2018

Miroslava Macka

Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál, který v kabinetu zastupuje sociální demokraty, má stejný problém, kvůli němuž musela už před hlasováním o důvěře rezignovat ministryně spravedlnosti Taťána Malá z hnutí ANO.
V bakalářské práci, kterou Krčál napsal v roce 2006 na Institutu mezioborových studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, je mnoho stránek stejného textu, který už dříve napsal jiný autor. V některých kapitolách včetně úvodu jsou celé stránky přímo „překlopeny“ z jiné bakalářské práce.
Řadu takových míst odhalil specializovaný program na kontrolu plagiátů, ještě větší část nepůvodního textu však objevil Seznam při další podrobné analýze Krčálovy práce.
Seznam ministra Krčála s těmito zjištěními konfrontoval. Ministr řekl, že si shody svého textu s jinými pracemi neumí vysvětlit a že na své práci pracoval poctivě.
Tolik zpráva. Zatracení ruští hackeři! Nedají a nedají si pokoj a jak to má pak chudák ministr vysvětlit? Ovšem to podstatnější! Neměly by být potrestány i ty „vysoké“ školy, když pouští do oběhu takové zmetky?

Čtenář glos P. V. a starý skipper mi napsal:
Z nejsevernějšího přístavu Libye na Maltu je to bez snosu 196 námořních mílí. Ten gumový člun migrantů může jet maximálně 12 uzlů, tedy cesta by trvala na klidném moři 196 : 12 = cca 16 hodin, spotřebu ten jejich motor musí mít nejméně 20 litrů (pokud mají jen jeden), to znamená 16 x 20 = 320 litrů s sebou (spíše mají 2 motory, protože pašeráci se o svůj život bojí, jako každý bohatý člověk). Nikde jsem na fotkách žádné barely s benzínem neviděl. Podle mě ani nepočítají, že by bez zaslepených neziskovek někam dojeli…
Řešení je tedy jednoduché, neudělat nic a o zbytek se postarají bez dotací EU žraloci.

Vadim Petrov:
"Kdo je Petr Stuchlík, který jako kandidáta na primátora vyměnil Patrika Nachera?" ptá se někdo na FB. Úspěšný podnikatel, který má prachy na silnou kampaň, je asi správná odpověď. Taky v souvislosti s nominací nezávislých osobností do vlády a nízkým kreditem vlastních poslanců u AB, mě napadlo, že ANO je vlastně franchisa. AB je franchisor, Petr Stuchlík a nezávislí ministři jsou franchisanti a poslanci ANO jsou jen druhý plán. Takový komparz.
"Franchisor je vlastník know-how, ochranné známky a franchisového paketu daného systému. Franchisant je pak osoba, která podniká na základě prověřeného podnikatelského konceptu v rámci franchisového systému."
Jo, měl jsem podezření, že když tradiční strany mluví o ideových platformách, že jsou mimo současný koncept.

Čeština je jazyk vtipný:
Je tady někdo z pamětníků, jenž zažil temné časy před EU?
Jak se vám žilo, než EU přinesla lidstvu oheň a kolo?
Při silniční kontrole nadýchal řidič 2 junckery…

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 17.07.2018
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA