PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Úterý 29.09.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ÚTERNÍ GLOSY 10.12.2019

Miroslava Macka

Vláda Andreje Babiše se rozhodla o 15 dní posunout lhůtu, kterou má dnes stát na to, aby podnikatelům vrátil nadměrný odpočet DPH. Jenže detail to není. Je to nevratný bezúročný úvěr sjednaný jednostranně ve prospěch státu. Hlavně, že si ministryně financí vylepší v rozpočtu cashflow.
Prodloužením lhůty pro vracení nadměrného odpočtu u DPH z 30 dní na 45 dní přestěhuje vláda natrvalo 24 miliard korun z účtů podnikatelů do státních a obecních rozpočtů.
Jsou to peníze, o které podnikatelé budou muset snížit své investice nebo si je půjčit. Na rozdíl od státu samozřejmě i s úrokem.

V Augsburgu ubil gang sedmnáctiletých mladíků hasiče a druhého zranil, protože se jim nelíbilo jejich napomenutí, aby na veřejnosti neřvali. Mladíci se sice narodili v Augsburgu, ale v imigrantských rodinách.
Samozřejmě za to může jednak německá společnost, která určitě nedala jejich rodičům dostatek příležitostí a peněz na řádnou výchovu dětí, dále pak také jejich učitelé, kteří zajisté zanedbali rozvoj citlivých dětských duší, také spolužáci a okolí, neboť je mezi sebe ne zcela integrovali, policie, která má být vždy všude a v neposlední řadě oba hasiči, protože necitlivě omezili jejich právo na svobodný projev. Naštěstí nikdo z obou hasičů u sebe neměl zbraň, ještě by těm obětem systému mohl ublížit…
Už chápete, proč se v Německu smí pod hrozbou trestu veřejně mluvit jen jak shora uvedeno? Jinak by se totiž záhy objevil politik s výřečností Hitlera, slíbil voličům tvrdý postup proti těmto šmejdům a okamžitě by vyhrál volby, protože společenským klimatem doposud zastrašení Němci by konečně mohli skutečně svobodně vyjádřit svůj názor a současní politici by šli od válu.

Poslanci ODS přišli s návrhem na odebírání dávek lidem, kteří spáchají tři přestupky. Jedná se o spolehlivý způsob, jak z lidí v nouzi vytvářet zločince, píše ve svém článku Saša Uhlová a stěžuje si na nefunkčnost současného systému integrace nepřizpůsobivých.
K tomu Klára Samková:
Budete se divit - souhlasím zcela se Sašou Uhlovou. Jen ale taková malilinkatá poznámčička úplně na okrajíček: ten totálně nefunkční systém pomohl nastartovat a zorganizoval její milovaný tatínek, pan Petr Uhl, v letech 1998- 2001 zmocněnec vlády pro lidská práva, předseda Rady pro národnosti, Rady pro lidská práva a Mezirezortní komise pro záležitosti romské komunity a náměstek místopředsedy vlády pro lidská práva. Pokud se Sašence něco nelíbí, tak jen skromné připomenutí, že maminku měla 6 let zástupkyní ombudsmana a nyní 5,5 roku ombudsmanku.
Takže summa sumárum, ať si to laskavě vyřídí doma a se svými nářky neotravuje veřejnost. Myslím, že bude trvat tak 20 let, než (jestli vůbec) se podaří napravit, co v této zemi rodina Uhlo-Šabatových způsobila (a to jsem ještě nerozvinula info na téma dědečka, Jaroslava Šabaty a jeho zběsilého komsomolského řádění na Filosofické fakultě v Brně v 50. letech.)

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 10.12.2019
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA