PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Úterý 04.08.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PONDĚLNÍ GLOSY 30.12.2019

Miroslava Macka

Miloš Čermák na facebooku:
Skoro čtvrtinu první stránky The Sunday Times zabírá opravdu kruciální problém: jak BBC řešila, zda vyrazit na interview s Gretou do Stockholmu po souši a po vodě, anebo letadlem. Tým rozhlasového pořadu Today se nakonec ODVÁŽNĚ rozhodl letět ... a PROŠLO TO! Šéf pořadu si v článku pochvaluje, jak je Gréta velkorysá, že je neodsoudila a že nepožaduje po ostatních tak přísné standardy jako po sobě. Žijeme vskutku ve velešťastné době, když řešíme takovéhle píčoviny.
Dodávám:
Kéž by to bylo tak příjemně jednoduché. Bohužel jde o maličkost jen zdánlivou. Prvních pár „turning the screw“ bývá vždy úsměvných…i ty dětičky, co ve veřejnoprávní německé televizi WDR sborově zpívají, že jejich babička je „Umwelt - sau“, tedy „ekologické prase či svině, protože jezdí autem kupovat zlevněné maso, jsou tak roztomilé, že ano?
Jenže zfanatizované mládí, a zvláště to německé, je smrtelně nebezpečné. Jen se podívejte na dokumentární záznamy německých mladíčků nadšeně jdoucích do 1. světové války, obdivované hrdě mávajícími děvčaty nebo na záběry z německých vysokoškolských poslucháren 30. let minulého století, na nichž studenti nadšeně tlučou do lavic při zmínce o nadřazenosti německé rasy. To bylo veselí!

Vladimír T. Gottwald na facebooku:
Pamatujete si, jak tupí bolševičtí cenzoři kvůli politicky nepohodlným představitelům zakazovali vysílání některých filmů anebo aspoň vystříhávali jména z titulků, v Chalupářích nahradili Matuškův zpěv orchestrálkou, vystříhávali z filmů scény třeba s Adinou Mandlovou či Járou Kohoutem?
Tak jsem si to zas připomněl při informaci, že kanadská veřejnoprávní televize CBC/SRC vysílala Sám doma 2 bez vystřižené scény s Donaldem Trumpem.
Tak nevím, je to ještě sranda anebo už začátek průseru, do kterého se řítí levičáky dirigovaný a vykleštěný svět?
Dodávám, opět z facebooku:
První výmluva byla, že ta scéna je zbytečná.
Druhá, že to bylo proto, aby měla televize více prostoru na vkládání reklam.

Čtenář glos O. P. mi napsal:
To s tím dopisem je ještě dobré. To já hlupák si objednal knihu z USA v ceně zhruba 25$. Takovou knihu samozřejmě nelze vpustit na území EU jen tak, takže jsem mazal na celní poštu 120, abych ji tam proclil.
Celá operace obnášela 8 různých dokumentů A4 (!) a poplatek poště asi 180 korun.
Co mně ovšem vyrazilo dech, byla celní služba. V příslušném oddělení sedělo zhruba asi 6 celníků, já tam byl po celou dobu sám. Po zhruba deseti minutách pečlivého zkoumání mi bylo vyměřeno clo (nebo co to bylo) 103 korun. Nejsem tedy ekonom, ale počítám-li s platy těch celníků, energiemi, údržbou budovy atd. to se přece v žádném případě nemůže vyplatit! Teď dumejte kam umístit třaskavinu! Když už v EU musíme proclívat knihy.

Rusové postavili za čtyři roky nejdelší most v Evropě a ještě se tím chlubí! To my jsme schopni postavit za tu dobu klidně lávku v Troji!

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 30.12.2019
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA