PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Středa 27.01.2021
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

STŘEDEČNÍ GLOSY 29.01.2020

Miroslava Macka

Britský národní protiteroristický úřad (National Counter Terrorism Security Office) vydal před pár dny dokument, který má vést k rozeznání a následné prevenci radikalizace těch, jejichž chování by v budoucnu mohlo vést ke spáchání teroristického činu. Seznam je určený veřejnosti: médiím, učitelům, školám a dalším obyvatelům Velké Británie. Po boku hákových křížů, říšských orlic a nápisů "bílá hrdost po celém světě" tu na stejném seznamu stojí jména organizací jako Greenpeace, Peta, Extinction Rebellion nebo protinacistických uskupení. Tedy společenství, jejichž hlavním cílem je mír, tolerance nebo záchrana planety a lidských i zvířecích životů.
Dodávám:
Odhlédnu-li od toho, že takové seznamy jsou zcela na nic, jsem přesvědčen, že ohánět se u některých společenství, že „jejich hlavním cílem je mír, tolerance nebo záchrana planety a lidských i zvířecích životů“ je absurdní. Nezáleží přece na cílech, ale na prostředcích, které používají. A ty se mnohdy od těch teroristických nepříliš liší.

Americké sankce jsou zvláštní tím, že bývají extrateritoriální. To znamená, že zakazují obchod s "darebáky" nebo s "darebáckými státy " nejen americkým firmám, ale i firmám ze třetích zemí, včetně spojeneckých.
Tolik zpráva. Není nad to holt mít velké kamarády, kteří vám vždy řeknou, s kým se můžete kamarádit a co máte dělat nebo vám dají do nosu. Zbavme se už konečně iluzí!

Babiš chce zlepšit na letišti opatření kvůli koronaviru. K tomu Roman Šmucler:
“Ideální bude, když bude pan premiér běhat po Ruzyni s teploměrem a všichni ho u toho budou fotit. V pravé ruce bude mít mobil a tím bude střídavě řídit průmysl a dopravu. Jsme pro smích. Shodou okolností je hlavní lékař ČR profesionálem v této oblasti a jediné, co mají dělat politici je, do toho prof. Prymulovi nemluvit. Vládnutí není o superhrdinovi typu "Putin". Vláda má být skoro anonymní skupinou profesionálů jako ve Švýcarsku. Kolektivní schopnosti jsou nad jednoho "supermana". Tím se liší demokracie od všeho ostatního a hlavně, je to efektivní.”

Češi jsou smějící se bestie:
Pustit v hromadné dopravě sednout těhotnou ženu je skvělý pocit.
Poslouchat pak, jak nadává, že není těhotná, je pocit k nezaplacení.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 29.01.2020
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA