PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Sobota 05.12.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

ÚTERNÍ GLOSY 3.11.2020

Miroslava Macka

Stát pumpuje miliony do ztrátového golfu krachujícího podniku OKD. Jeho prezident má blízko k šéfovi Agrofertu ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Šijte roušky!

Známá Jaroslava Pokorná Jermanová, bývalá hejtmanka Středočeského kraje, proslavená svojí šetrností a skvělým hospodařením, se má stát předsedkyní kontrolního výboru nového zastupitelstva s 80.000 Kč měsíčně, služebním autem a kanceláří.
Doufám, že jí tamní hospodští a majitelé zavřených obchodů, kteří teď mají spoustu času a nudí se, přijdou osobně poblahopřát.

Čtenář glos MUDr. S. K.:
Prezident ČLK MUDr. Milan Kubek se nechal slyšet, že současný vývoj epidemiologické situace v ČR je dalším argumentem pro úplný lockdown. Já si naopak myslím, že jeho vystupování a opakovaná vyjádření jsou argumentem pro otevření staronové diskuse o povinném členství v ČLK.

Leo Švančara na facebopoku:
Tak včera večer v našem městě hráli spolu dva rodiče a tři děti doma ve svém vlastním bytě "Sázky a dostihy".
A tu pojednou u dveří zvoní městská policie. Že byli sousedy udáni, jak prý v době nouzového stavu doma pořádají nepovolenou "party". Dvacet minut vysvětlování, legitimování a sobotní večer se jim rázem změnil v drama...
Tož, abychom se nyní nedivili, proč se takové doby dnes vracejí? Tak si připomeňme ty základní rysy české povahy v jednom archivním starém příběhu z roku 1941 - a také z našeho kraje, Jihlavska. V příběhu, který mne hned napadl, když mi to postižená rodina dnes vyprávěla.
Aneb, jak čeští udavači Němcům udali i samotné německé Gestapo!
V noci na velikonoční pondělí válečného roku 1941 někdo vyvěsil z okna věže kostela sv. Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou prapor bývalé Československé republiky.
Československou vlajku visící z věže spatřil v šest hodin ráno kostelník, který tou dobou šel zrovna zvonit.
Kostelník namísto aby prapor v tichosti sňal z věže, nelenil a okamžitě běžel tuto věc udat na četnickou stanici. Četníci prapor z věže sejmuli a událost telefonicky nahlásili do Třebíče a pro jistotu na také Gestapo do Jihlavy.
Rozběhlo se vyšetřování, které vedl okresní četnický velitel. Bylo zjištěno, že žerď od praporu byla původně lyžařskou holí a tak se pátrání zaměřilo mezi skauty a sportovce. České četnictvo vykonalo celkem 61 domovních prohlídek a u 110 osob bylo zkoumáno alibi. Na četnickou stanici začaly docházet anonymní dopisy, ve kterých lidé vzájemně udávali zejména své sousedy a pak místní živnostníky. Tak se ve vazbě ocitlo 10 lidí, většinou podnikatelů a učitelů.
Všichni podezřelí však byli po několika dnech propuštěni a vyšetřování bylo nakonec jihlavským Gestapem pro nedostatek důkazů zrušeno.
To se ale udavačům nelíbilo, nelenili a nakonec udali i samotné jihlavské Gestapo!
Na nadřízenou řídící úřadovnu Gestapa pro Moravu v Brně začala docházet jednotlivá udání, že Gestapo v Jihlavě neplní své povinnosti při hájení zájmů Říše.
A teprve zde SS-Hauptsturmführer Otto Koslowski, vrchní kriminální rada brněnského Gestapa - už bez sebe zuřivostí z aktivity českých udavačů skrze takovou maličkost - nařídil celý jaroměřický spis s vlajkou na kostelní věži definitivně vyhodit do složek „Nevyřízené“.

Určitě si přečtěte:
Myš v sýru - proč je státní rozpočet samá díra

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 03.11.2020
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA