PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Sobota 05.12.2020
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PÁTEČNÍ GLOSY 6.11.2020

Miroslava Macka

Heslo dne: Opatření musíme zachovat, protože nefungují.

Nový slovník jazyka českého: Udavač = Všímavý občan

Pokud měl někdo, podobně jako já, při zvolení Trumpa americkým prezidentem pocit, že přichází člověk, který dokáže povznést USA jinak, než mizerným „vývozem demokracie“ za pomocí armády, postupně musel být stejně jako já čím dál tím více zklamán. Rozpoutávání obchodních válek opravdu není metoda, jak se stát opět neochvějnou světovou jedničkou, nemluvě o nebezpečné nevypočitatelnosti jeho zahraniční politiky a jistém osobním hulvátství.
Odhlédnuto od zastaralého systému americké prezidentské volby (nezapomínejme ovšem, že stále jde v mnoha směrech o federaci značně nezávislých států), chová se nyní jako nesympatický spratek, který odmítá opustit dětské hřiště, ze kterého jej vykázali rodiče, leží na zemi a vztekle kope nožičkami kolem sebe.
Nepříjemný pohled na velmoc, ke které mnozí léta vzhlíželi jako k symbolu demokracie a svobody.

Dánsko vybije celou svou populaci norků čítající až 17 milionů zvířat. Objevila se u nich mutace koronaviru, která se přenesla i na lidi a vykazuje menší citlivost na protilátky. To by mohlo snížit účinnost budoucích vakcín, řekla ve středu na tiskové konferenci podle agentury Reuters dánská premiérka Mette Frederiksenová.
Jsem upřímně zvědavý, jak dlouho si příroda nechá podobné šílenosti líbit.

Klienti a zaměstnanci domovů pro seniory a dalších sociálních zařízení, kteří odmítnou povinný test na koronavirus, mohou dostat teoreticky pokutu až do výše tří milionů korun. Vyplývá to z nového stanoviska ministerstva zdravotnictví, vydaného k mimořádnému opatření.
A to je teprve začátek: povinný test - povinné očkování - povinný názor…měli bychom je už konečně povinně vykopat.

Demokratický kandidát na prezidenta USA Bernie Sanders v televizním rozhovoru v říjnu tohoto roku:
„Můj názor je, že každý hlas musí být započítán. Mám ale podezření, že ve státech, jako je Pensylvánie, Michigan, Wisconsin a dalších, dojde k takové situaci, že bude přijímáno velké množství korespondenčních hlasovacích lístků. Na rozdíl od států jako Florida nebo Vermont nebude z organizačních důvodů možno zahájit sčítání těchto hlasovacích lístků, dokud se v den voleb neuzavřou volební místnosti. Průzkumy veřejného mínění a odborné studie ukazují, že demokraté převážně volí skrze korespondenční hlasování. Naopak republikánští voliči budou v den voleb volit přímo ve volebních místnostech. A právě hlasy z volebních místností budou započítány jako první. A ty budou převážně republikánské. Může se ale stát, že se během volební noci, kdy Trump uvidí, že vyhrává v Michiganu, vyhrává v Pensylvánii, vyhrává ve Wisconsinu, dostane do televize a řekne: ‚Děkuji vám, Američané, že jste mě znovu zvolili. Je po všem. Mějte hezký den.‘ Ale následující den - a po něm v dalších dnech - se začnou započítávat zmíněné korespondenční lístky. A ukáže se, že dané státy vyhrál Biden.“

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 06.11.2020
Copyright 1998-2020 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA