PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Čtvrtek 25.02.2021
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

PONDĚLNÍ GLOSY 1.02.2021

Miroslava Macka

Věta, bohužel pravdivá, ze zprávy o začernění důležitých údajů na smlouvě mezi EU a společností AstraZeneca „Cena, za kterou byla nakoupena vakcína Astra Zeneca (870 milionů eur + náklady) měla být občanům utajená“ je natolik zločinná, že by byl namístě zvláštní tribunál s možností udělovat tresty smrti.

Polní nemocnice v Letňanech bude zbourána. Má až 500 lůžek, ale chybí personál. Podle náměstka ministra zdravotnictví Vladimíra Černého proto postrádá smysl. Tolik zpráva. Předpokládám, že její stavba byla navržena odborníky, kteří nyní budou odměněni za skvělou práci navíc, jak bývá u nás zvykem.

Skóre systému PES není pro vývoj protiepidemických opatření relevantní, uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný poté, co vláda zpřísnila některá opatření. K čemu tedy vůbec vznikl?

Bývalý hokejový brankář Jiří Holeček prohlásil: „Ti, kteří se nechtějí nechat očkovat, by měli být odděleni a odstěhováni někam jinam!“ No jo, jenže co s těmi očkovanými, kteří stále mohou být přenašeči covidu? Stejně tak by ovšem šlo uplatnit jiné řešení. Ti, co se bojí covidu, chtějí nosit roušky a dodržovat jakákoliv, byť nesmyslná opatření, budou označeni velkým písmenem C a soustředěni do Konzentrationslagerů Covid, kde budou žít podle svých představ. My ostatní konečně budeme moci žít normálně.

„Na Úřad vlády přišel Jakub Gulab a Anička Šulcová s tím, že chtějí udělat kampaň pro mladé o dezinformacích. Řekli, že nás potřebují, a my je, že oni mají hodně followerů, my zajímavé prostory, kde mohou točit. Jsou to zajímaví lidé, kteří mají neuvěřitelný dosah. Celé to zadarmo zprodukovali a natočili. Dovedete si představit, že bych je odmítnul?“ řekl Novinkám ředitel odboru komunikace Úřadu vlády Vladimír Vořechovský.
Sice prý Anička s Jakubem peníze vrátí, ale ten ředitel odboru, který si nedovedl představit jejich odmítnutí, by měl naopak okamžitě jít.

Václav Vydra:
Dříve lidé pro svobodu umírali. Dnes si ji nechali vzít v domnění, že nezemřou.

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 01.02.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA