PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Neděle 20.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

III. Mezinárodní folklorní festival
Evropské setkání souborů v Telči 2003

5. až 12. července 2003 TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 5. až 12. července 2003 pořádají Folklorní sdružení České republiky, KÚ Kraje Vysočina, Horácké folklorní sdružení, Město Telč, Město Třešť, Státní zámek Telč a folklorní soubor Podjavořičan Telč III. Mezinárodní folklorní festival EVROPSKÉ SETKÁNÍ SOUBORŮ v překrásném prostředí Státního zámku v Telči a nedalekém městě Třešť. Festival se koná každé dva roky a je zařazený do Dnů tradiční kultury v České republice.
Záštitu nad letošním festivalem převzal náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miloš Vystrčil.
Tradičního festivalu se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Podjavořičan, Kvítek, Kvítek II a Kvíteček také soubory Klobučan z Valašských Klobouk, Vysočan z Jihlavy a Pošumavská dudácká muzika.
Ze zahraničí byly na festival pozvány folklorní soubory Cirles Preddvor ze Slovinska, Iyasa Bulawayo ze Zimbabwe, Pomorze Chelmno z Polska, Askara Bombay z Indie a soubor ze Slovenska.
Festival zahajuje v sobotu 5.7.2003 společným večerním vystoupením telčských souborů a všech souborů zahraničních. Každý následující den nese jméno podle zúčastněných národností, kdy soubory prezentují kulturu a dovednosti svých zemí. Neděle uvede Český den, pondělí Slovinský den, úterý Moravský den, středa Polský den, čtvrtek Indický den a pátek Slovenský den. V sobotu 12.7.2003 se soubory rozloučí. Specifickým rysem setkání souborů jsou tvůrčí dílny a soutěže, které jsou organizovány v areálu Střední odborné školy v Třešti a diváci mají možnost posoudit výsledky této činnosti na jevišti. Účastníci festivalu, kromě navázání užších kontaktů, se loučí obohaceni o poznání zvyků a kultury jednotlivých národů. .
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Deník Vysočina a Region 87.9 Český rozhlas. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Kraj Vysočina, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička,
5. června 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 08:51 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA