PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ HANÁ LITOVELSKÉ POMORAVÍ NÍZKÝ JESENÍK HRUBÝ JESENÍK ŠUMPERK OKRES JESENÍK HLAVNÍ STRANA OKRES PŘEROV OKRES PROSTĚJOV OKRES OLOMOUC ŠUMPERK OKRES JESENÍK ČESKÁ REPUBLIKA
Вторник 17.05.2022
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Krajský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Olomoucký kraj
Zajímavosti kraje
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
Sdružení a spolky
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
FOLKLÓR A TRADICE
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

Chata Smrčník [ Дача ]

Nedaleko města Jeseníku, pouhých 1,5 km na západ od sedla na Pomezí, které překonává státní silnice z Lipové Lázní do Javorníku, leží na svahu hory Smrčník (799 m) v nadmořské výšce 740 m turistická chata, jejíž původní název Fichtensteinbaude (Smrková bouda) byl po roce 1945 změněn na Smrčník. Chata se sice již nachází v Rychlebských horách, avšak pro její bezprostřední blízkost k Jeseníkům je možno ji přiřadit k jesenickým horským chatám.

Chata má stále kapacitu 33 míst v osmi 2 - 6lůžkových pokojích s tekoucí teplou a studenou vodou. Zmodernizovaná kuchyň je schopna vyprodukovat v létě, kdy se počet návštěvníků rozšíří o stanový tábor, až 100 jídel. Jídelna v chatě s kapacitou 40 míst, vybavená barevnou televizí, slouží zároveň jako učebna, neboť od poloviny 80. let je chata využívána převážně pro pobyty škol v přírodě. V původní restauraci, sloužící zároveň jako společenská místnost, je 30 míst u stolů a další jsou u baru. Krb, barevný televizor se satelitním příjmem a celkový příjemný pocit umocňují stylové lustry z paroží a dřevěné samorosty. Ceny jsou přizpůsobeny klientele, kterou tvoří převážně děti. Mimoto chata poskytuje mezisezónní slevy a slevy při dlouhodobějším pobytu. Za ubytování je nutno zaplatit 65 Kč (za lůžko a den) a 70 Kč (celodenní penze). Pro malé děti (do 5. třídy ZŠ) platí sleva, jen 100 Kč denně za lůžko a stravu.

Chata Smrčník je poměrně malý objekt s prostým vybavením, která těžko může konkurovat moderním kolosům s bazény, saunami a posilovnami. Nabízí však útulné domácké prostředí a iluzi starých časů, kdy turistika ještě nebyla masovou záležitostí a předmětem velkého byznysu. Vzhledem k tomu, že chata nikdy nevyhořela a ani pozdější přístavby nijak nenarušily její původní ráz, najde zde každý návštěvník ještě idylické kouzlo pionýrských dob turistiky. Tomu napomáhá i skutečnost, že chata leží stranou turistických center v ještě čisté panenské přírodě, nezamořené auty a negativními důsledky lidské činnosti.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Chata Smrčník
Na Pomezí 327
790 61 Lipová Lázně
Czechia (CZ)
tel: (+420) 584 421 278
(+420) 604 611 185

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://czech-hotels.info

Typ záznamu: Дача
AKTUALIZACE: uživatel č. 685 org. 56, 03.05.2004 v 13:50 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
    TURISTIKA